Home Contact Despre noi

Contact

Date contact

Adresa: Secretariatul de Stat pentru Culte: strada Nicolae Filipescu, nr. 40, sector 2, Bucureşti, cod poştal 020962

 

Cabinetul secretarului de stat:

Telefon: 021.318.81.53.

Fax: 021.318.81.51.

 

Telefon centrala: 021.318.81.50.;   021.318.81.54.;    021.318.81.56.;    021.318.81.57.;   021.318.81.58.;   021.318.81.59.    

Program: luni-vineri, între orele 800-1600

 

          
  Persoane de contact:

 

Cezar Păvălașcu, consilier pentru municipiul București și județele Ilfov și Prahova; dosare de ajutor financiar ale comunităților românești din afara granițelor; probleme de relații internaționale. Email: Cezar.Pavalascu@culte.ro, tel. 0721.132.967.

Valentin Crăciunescu, consilier pentru județele Călărași, Constanța, Tulcea, Ialomița; situația imobilelor aflate în administrarea instituției. Email: Valentin.Craciunescu@culte.ro, tel. 0723.333.530.

Ştefan Cucu, consilier pentru  judeţele Bacău, Botoșani, Iași, Neamț, Suceava. Email: Stefan.Cucu@culte.ro, tel. 0729.818.153.

Stelian Gomboş, consilier pentru judeţele Alba, Brașov, Covasna, Harghita, Sibiu, Mureș; Biserici de limbă maghiară. Email: Stelian.Gombos@culte.ro, tel. 0745.265.661.

Bogdan Moroiu, consilier pentru judeţele Brăila, Buzău, Galați, Vaslui, Vrancea. Email: Bogdan.Moroiu@culte.ro, tel. 0730.642.319.

Claudia Stănescu, consilier pentru asistenţă socială şi acţiuni interne şi internaţionale ale cultelor  religioase; aplicare protocol C.N.A.S., relația cu Parlamentul. Email: Claudia.Stanescu@culte.ro, tel. 0721.260.966.

Dan Surugiu, consilier pentru Arad, Caraș Severin, Hunedoara, Mehedinți, Timiș. Email: Dan.Surugiu@culte.ro, tel. 0729.513.860.

Adrian Subţirelu, consilier pentru judeţele Bihor, Maramureș, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Bistrița Năsăud. Email:  Adrian.Subtirelu@culte.ro, tel. 021.318.81.54.

Laura Ilie, consilier pentru lăcaşele de cult monumente istorice și probleme de patrimoniu. Email: Laura.Ilie@culte.ro, tel. 021.318.81.54.

Marius Şolea, consilier pentru judeţele Dolj, Gorj, Olt, Vâlcea. Email: Marius.Solea@culte.ro, tel. 021.318.81.54.

Gheorghe Duică, consilier pentru judetele Argeș, Dâmbovița, Giurgiu, Teleorman; achizitii publice. Email: Gheorghe.Duica@culte.ro, tel.021.318.81.54.

Angelica Viaşu, consilier pentru justificări. Email: Angelica.Viasu@culte.ro, tel. 021.318.81.54.

Trimiteti un mesaj

Numele*: 
Adresa de email*: 
Sunt de acord sa fiu contactat prin email si/sau telefonic
Telefon: 
Mesaj*: 
Intrebare de securitate:  Cat rezulta din inmultirea 2x10?
Raspuns la intrebarea de securitate*: 
© Secretariatul de Stat pentru Culte